fbpx

Czyszczenie parą – skuteczny sposób na dezynfekcję

folder_openDezynfekcja / Czyszczenie parą
commentBrak komentarzy
Czyszczenie parą – skuteczny sposób na dezynfekcję

Dezynfekcja powierzchni parą – dlaczego to takie ważne?

Mając na uwadze postępującą w naszym kraju epidemię koronawirusa, coraz więcej firm i instytucji przykłada wzmożoną uwagę do właściwego utrzymania czystości i zasad higieny praktycznie we wszystkich gałęziach gospodarki. Trend ten dotyczy zarówno miejsc tak oczywistych jak przedszkola, punkty gastronomiczne czy salony kosmetyczne, jak również biur, sklepów oraz praktycznie wszystkich miejsc gdzie przebywają ludzie. Ze względu na zmiany w sposobie myślenia, zachowanie wysokich standardów higieny jest trendem, który zostanie z nami na długo po uporaniu się z epidemią koronawirusa. Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, czyszczenie i dezynfekcja gorącą parą doskonale wpisuje się w ten trend, pozwalając utrzymać czystość wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z bakteriami, wirusami i innymi patogenami mogącymi zagrozić zdrowiu człowieka.

Gdzie sprawdzają się urządzenia do czyszczenia parą?

Urządzenia parowe są bardzo wszechstronne i mogą znaleźć zastosowanie przy czyszczeniu praktycznie każdego rodzaju powierzchni – szczególnie tych trudnodostępnych. Para może być używana do czyszczenia powierzchni takich jak drewniane podłogi, powierzchnie tapicerowane, płytki i fugi, powierzchnie ze stali nierdzewnej oraz wielu innych przestrzeni i przedmiotów. Urządzenia do czyszczenia parą sprawdzą się doskonale w branży hotelarskiej, gastronomicznej, transporcie publicznym, placówkach edukacyjnych i sportowych oraz w innych przestrzeniach użyteczności publicznej – zarówno do czyszczenie przestrzeni wewnętrznych jak i na zewnątrz. Urządzenia do czyszczenia parą mogą być stosowane na szeroką skalę również w salonach spa i masażu oraz w placówkach medycznych, gdzie właściwa dezynfekcja jest kluczowa dla bezpieczeństwa klientów i pacjentów. Odkurzacze parowe z pewnością znajdą także zastosowanie w sklepach i galeriach handlowych, gdzie każdego dnia przewija się bardzo duża liczba klientów.

Dezynfekcja parą – postępujący trend

Dezynfekcja wszelkiego rodzaju powierzchni nie jest już czymś, co jest jedynie dodatkiem do usług czyszczenia, jest to absolutnie konieczność. W najbliższej przyszłości, w związku ze zmianą postrzegania potrzeb zachowania odpowiednich środków higieny trend ten będzie się tylko umacniał – zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Temperatura pary powyżej 70 stopni Celsjusza jest najlepszą bronią w walce z bakteriami i wirusami, przez co doskonale wpisuje się w oczekiwania firm czyszczących oraz ich usługobiorców, chcących regularnie dbać o czystość w swoim miejscu pracy.

Spodobał Ci się nasz wpis? Udostępnij go! 🙂

Tagi: ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu