fbpx

Myjemy okna, witryny, panele fotowoltaiczne

Wodę demineralizowaną stosuje się do mycia elewacji szklanych, okien, ocynkowanych silosów, mycia bram i metalowych ogrodzeń (brak minerałów w wodzie niweluje ryzyko korozji), sidingów (co okazuje się skuteczniejszą metodą od mycia myjką ciśnieniową), mycie elewacji panelowej i różnych innych materiałów. Jak wiadomo, wodę demineralizowaną stosuje się również mycia do lakieru samochodowego oraz w różnych dziedzinach przemysłu.

Prawdą jest, że panele zamontowane na dachach budynków pomagają w uzyskaniu taniej energii. Warto jednak wiedzieć, że ich wydajność zależy nie tylko od pory roku i ilości oddziałującego na nie światła słonecznego. W dużym stopniu o efektywności decyduje także to, czy panele są czyste. Jeżeli pokrywa je gruba warstwa kurzu ich wydajność może zostać znacznie ograniczona, w skrajnych przypadkach jest to spadek skuteczności pracy rzędu dwudziestu procent! Z tego też powodu należy regularnie przeprowadzać mycie paneli fotowoltaicznych. Na panelach umieszczanych na dachach często osiadają cząsteczki spalin, pył, piasek oraz ptasie odchody. Gdy powierzchnia panelu zostaje pokryta warstwą zanieczyszczeń działają one jak filtr nie dopuszczając światła słonecznego do wnętrza paneli. Właśnie powodu zalecane jest mycie instalacji fotowoltaicznych, które ma na celu odblokowanie ich powierzchni i przywrócenie ich właściwego działania.

Na czym polega mycie wodą demineralizowaną?

Woda demineralizowana jest bardzo miękka oraz posiada kwaśny odczyn. Dzięki swoim właściwościom rozładowuje ładunek elektrostatyczny na umytych nią powierzchniom, dzięki czemu są one odporne na zabrudzenia. Woda osmotyczna jest niesamowicie efektywna w myciu szklanych powierzchni, gdyż nie zawiera środków chemicznych ani żadnych minerałów, które odpowiedzialne są za powstawanie osadu. Mycie okien wodą demineralizowaną przebiega więc szybko i sprawnie, a na oknie nie pozostają zanieczyszczenia, smugi, osad ani zacieki.

Mycie wodą demineralizowaną polega na aplikowaniu jej podciśnieniem za pomocą lancy podłączonej do specjalnej maszyny. Teleskopowa konstrukcja umożliwia czyszczenie na wysokości nawet 12 metrów od ziemi. Istnieje możliwość mycia okien wodą demineralizowaną również z użyciem technik alpinistycznych. Wszystkie usługi dopasowujemy do wymagań klientów i specyfiki obiektu.

Woda osmotyczna, która pozbawiona jest anionów i kationów, wykazuje silne działanie absorpcji brudu. W myciu okien wodą demineralizowaną nie wykorzystuje się żadnych więcej środków chemicznych. Dzięki krystalicznie czystej wodzie na oknach nie pozostają smugi, a powierzchnia okien jest bardziej odporna na kolejne zanieczyszczenia. Naturalne środki oraz proste narzędzia zapewniają najlepsze efekty.

Woda demineralizowana i jej zalety

Głównymi atutami zastosowania wody demineralizowanej jest to, że pozbawiono ją minerałów, które mogą niekorzystnie wpływać na jakość mytej powierzchni. Po przemyciu nie pozostaje osad, zacieki i charakterystyczne suche plamy.

Taka woda jest neutralna do mycia, dzięki czemu głównym czynnikiem myjącym jest ciśnienie i tarcie odpowiednio dobranej szczotki. Z pomocą często przychodzi odpowiednia temperatura wody.

Menu